VALİ ALİ YERLİKAYADAN EĞİTİMLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI
![VALİ ALİ YERLİKAYADAN EĞİTİMLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI](/meb_iys_dosyalar/2017_09/18180710_Image-1.jpg)
Vali Ali Yerlikaya, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı münasebetiyle ilimizde eğitim ve öğretimle ilgili alınan tedbirlere ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.
Gaziantep Valiliği Şeref Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Vali Ali Yerlikaya, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Millî Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
Vali Yerlikaya, toplantıda ilimizdeki eğitim istatistikleri, okul servisleri, ilimizdeki okulların derse başlama saatleri, uyuşturucuyla mücadelede alınan tedbirler, okul güvenliği, okullardaki güvenlik kameralarının Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS)’ye entegrasyonu gibi konularda açıklamalarda bulundu.
Vali Yerlikaya, aynı zamanda basın mensuplarının eğitim-öğretimle ilgili sorularını da yanıtladı.