GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE, ÖĞRENCİLERİMİZE VE VELİLERİMİZE SAĞLIKLI HUZURLU, MUTLU BİR TATİL DÖNEMİ DİLİYORUZ.

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE, ÖĞRENCİLERİMİZE VE VELİLERİMİZE SAĞLIKLI HUZURLU, MUTLU BİR TATİL DÖNEMİ DİLİYORUZ.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini hep birlikte ortaya koyduğumuz büyük bir gayret ve özveriyle tamamlamış bulunmaktayız. Bugün itibari ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarımızda eğitim gören 588.927 öğrencimiz karnelerini alıp yarıyıl tatiline girecek.

Eğitim süreci içinde bir dönemlik çalışmanın hem kısa bir tatille ödüllendirilmesi hem de bu sürecin değerlendirilmesi anlamlarını taşıyan karneler unutulmamalıdır ki sadece 5 aylık bir dönemin performansını ortaya koymaktadır. Bu nedenden dolayı olumsuz göstergelerin olduğu karnelere yaklaşımımız öğrencilerimizin gelecek adına olan bütün motivasyonlarını etkileyecektir. O yüzden çocuklarımızın başarı veya başarısızlıklarına bütünsel olarak yaklaşmalı, onları olumsuz etkileyecek söylemlerden kaçınmalı, daha yapıcı, geleceğe dönük ve motive edici bir bakış açısı ile durum değerlendirmesi yapmalıyız.

Öğrencilerimizin geçirecekleri bu tatil döneminde; zihinlerini meşgul edecek ödev ve test çözme gibi çalışmalardan uzak durarak dinlenmeleri, bol bol kitap okumaları, süreli ve süresiz yayınları takip etmeleri, sanat, spor ve kültürel etkinliklere zaman ayırmaları, tarihi-sosyal mekanları gezmeleri, müzeleri, ören yerlerini ziyaret etmeleri,  öz değerlendirme yaparak kendi eksik yönlerini tespit etmeleri eğitim-öğretim yılının ikinci dönemindeki performanslarının yükselmesi adına önemli bir süreç olacaktır.

 Bu duygu ve düşüncelerle yarıyıl tatilinin hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı huzurlu, mutlu bir tatil dönemi diliyoruz.

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.