GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü "DOĞRUSU TASARRUF" Kısa Film Yarışması Duyurusu

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü

Yarışma Şartnamesi için TIKLAYINIZ...

Başvuru formu için TIKLAYINIZ...

 

 ORTAÖĞRETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

"DOĞRUSU TASARRUF"

KISA FİLM YARIŞMASI

 

Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından  "öğrencilerimizin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanmaları, tasarruf kavramını genç yaşlardan itibaren içselleştirmeleri, toplumda da konu ile ilgili bir farkındalık oluşturulması amacıyla kısa film yarışması düzenlenmiş olup, yarışma teması olarak "su tasarrufu" belirlenmiştir.

 

Bu kapsamda okullarınızdan gönüllü öğretmen ve danışman öğrencilerinizin oluşturduğu senaryolar Müdürlüğümüzde oluşturulacak komisyonlar tarafından değerlendirilecektir. Dereceye giren kısa film senaryosu Müdürlüğümüzce kısa film haline getirilerek Müdürlüğümüzü temsilen Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün yarışmasına gönderilecektir. 

Başvurularda Dikkat Edilecek Hususular:

1.       Okullar ekte yer alan "Doğrusu Tasarruf" Kısa Film Yarışması Şartnamesi doğrultusunda senaryolarını hazırlayacaklardır. Film senaryolarının değerlendirilmesinde ve tüm süreçte şartname esas alınacaktır.

2.       Yarışmaya sadece lise kademesindeki farklı okul türlerinden katılım sağlanacaktır. Okul takımında bir danışman öğretmen ve en fazla 3 öğrenci yer alacaktır.

3.       Okullar birden fazla takım ile yarışmaya katılabilir ancak her takım Müdürlüğümüze yalnızca bir senaryo gönderecektir.

4.       Kısa film senaryoları özgün olacaktır ve yarışma şartnamesindeki değerlendirme kriterlerine uygun olarak kısa filme haline getirilebilir nitelikte oluşturulacaktır.

5.       Danışman öğretmen Müdürlüğümüz web sayfasında duyurulan elektronik form aracılığıyla kısa film senaryolarını Müdürlüğümüze yollayacaktır.

6.       İl müdürlüğümüzce yapılan komisyon değerlendirmesi sonucunda en başarılı olan senaryo kısa film haline getirilecektir.

7.       Senaryosu başarılı bulunup kısa film haline getirilen okul takımı yarışmada ilimizi temsil edecektir.

8.       Seçilen senaryonun kısa filme dönüştürülmesinde rol alacak oyuncalar (öğretmen, öğrenci ve yardımcı oyuncu) Müdürlüğümüzün kurduğu komisyon tarafından belirlenecektir.

 

UYGULAMA AŞAMALARI:

Yarışmanın Okullara Duyurulması: 2 Şubat 2020

Okulların Kısa film Senaryolarını Müdürlüğümüze Son gönderim Tarihi: 12 Şubat 2020

Kısa Film Senaryolarının Müdürlüğümüzce Değerlendirilmesi: 13-17 Şubat 2020

Kısa Filmin Hazırlanması ve Bakanlığa Yollanması : 18 Şubat- 3 Mart 2020

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.