GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlık Çalışanları Konulu Yarışmalar

Öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmak adına dilimizin en güzel ifade şekillerinden olan şiir, resim ve deneme sanatlarına ilgi duymalarını sağlamak ve fedakar sağlık çalışanlarımızın bu zorlu süreçlerinde yaşadıklarını anlamak, anlatmak adına saglık çalışanları konulu yarışma yapılacaktır.
Sağlık Çalışanları  Konulu Yarışmalar

Gaziantep merkez ve tüm ilçe liselerinde öğrenim gören öğrencilerimizi, güzel Türkçemizi doğru, etkili ve dil kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek, dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek, öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmak adına dilimizin en güzel ifade şekillerinden olan şiir, resim ve deneme sanatlarına ilgi duymalarını sağlamak ve fedakar sağlık çalışanlarımızın bu zorlu süreçlerinde yaşadıklarını anlamak, anlatmak. Sağlık çalışanlarımızın duygu ve düşünceleri yansıtan, özverilerini kaleme taşıdığımız şiirler, resimler ve denemeler hazırlayarak yeni nesillere, manevi bir hazla görsel ve şiirsel anlatımlarla aktarmak.

 

Yarışma Konusu

Sağlık Çalışanları Konulu Şiir, Resim ve Deneme Yarışması

Yarışma Başvuru Şartları

Yarışmaya; Jüri üyeleri ve bunların yakınları dışındaki tüm Resmi ve Özel Lise öğrencileri katılabilir.

 Yarışmaya gönderilecek olan eserler; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın dayandığı temel görüş ve ilkelerle, Cumhuriyetin niteliklerini benimsetici ve bu görüş ve ilkelere uygun düşünce tarzına, dünya görüşüne, yaşam tarzına aykırı olamaz. Seçilen eseler; herhangi bir siyasi görüşü övücü veya eleştirici olmamalı, müstehcen, manasız ve ticari bir gaye taşımamalıdır. Eserler Türkçe olarak yazılmalı, imla kurallarına uygun olmalı ve daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalıdır. 

 

ŞİİR YARIŞMASI İÇİN TIKLAYINIZ


DENEME YARIŞMASI İÇİN TIKLAYINIZ


RESİM YARIŞMASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

HEDİYELER29-12-202029-12-202029-12-2020

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.