GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Online Deneme Sınavımız Başlıyor

Online Deneme Sınavımız Başlıyor

ONLİNE DENEME SINAVINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1. Online deneme sınavımız 07.05.2020 Perşembe günü yapılacaktır.

2. Sınav için http://gaziantep.meb.gov.tr/testmaster/tm/log/index.php  ilgili linke sınav başlamadan en  az 30 dakika önce öğrenci tarafından giriş yapılması sıkıntı yaşanmamasını  sağlayacaktır.

3. Girişi yapılırken öğrencilerimizin okul, isimlerini, okul numaralarını ve ad- soyadlarını doğru şekilde girmeleri gerekmektedir. (öğrenci  adı  ve soyadı   e okulda yazıldığı gibi olması gerekir büyük veya küçük harf önemli değildir. Bilgilerden herhangi birinin yanlış olması durumunda izinsiz erişim engellendi yazısı çıkacaktır)

4. Sınav başlamadan önce bilgisayar, telefon veya tabletinizi hazırlayınız. (Bilgisayardan giriş yapılması sınavın daha sağlıklı  olmasını sağlayacaktır. )

5. Soru çözümleri için kağıt ve kalem hazırlayınız.

6. Sınav başlamadan önce internet bağlantısını kontrol ediniz. İnternet hızınızın iyi olması sınavınızın daha sağlıklı geçmesini sağlayacaktır.

7. Sözel bölüm 09:30 da başlayıp  10:45 sona erecek  olup   75 dakika sürecektir. Sınav sonunda kaydet butonuna basıp oturumu kapatmanız yeterli olacaktır.

8. Sayısal bölüm 11:30 da başlayıp 12:50 de sona erecek olup  80 dakika sürecektir. Sınav sonunda kaydet butonuna basıp oturumu kapatmanız yeterli olacaktır.

9. LGS sınavında olduğu gibi 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Herhangi bir soruda tereddüt yaşamanız  durumunda soruyu boş bırakmanız yararınıza olacaktır.)

10. İstenen bilgileri doğru şekilde girerek teste girişi yapabilirsiniz.

11. İnternet bağlantınızın kesilmesi vb. olumsuzluk yaşamanız durumunda  oturumu yeniden açarak sınava belirlenen süre içerisinde tekrar giriş yapabilirsiniz.

12. Sınav bitiminde kaydet butonuna basarak oturumu kapatabilirsiniz.

13. Verilen süre içerisinde sınavı tamamlayınız.

14. Sınav sonuçlarına öğrencilerimiz web sitemiz ve sosyal medya hesaplarimizdan  ulaşabileceklerdir.

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.