GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL KOORDİNAT BİLGİLERİ

FATİH Projesi kapsamında okulların koordinat bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.
OKUL KOORDİNAT BİLGİLERİ

FATİH Projesi kapsamında okulların koordinat bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Okulların koordinat bilgilerinin güncellenmesi amacıyla Android İşletim Sisteminde çalışacak "Okul Koordinatı" adı altında mobil uygulama geliştirilmiştir. Okul müdürü, müdür vekili, müdür yetkili öğretmen, müdür başyardımcısı ya da müdür yardımcılarının ilgili uygulamayı Android İşletim sistemli telefon ya da tabletlerine yükleyip aşağıdaki klavuzda belirtilen şekilde okul koordinat bilgilerini uygulama üzerinden kayıt etmeleri gerekmektedir.

Bu Koordinatların FATİH Projesinde keşif vb. çalışmalarında kullanılacağı için koordinat bilgilerinin doğruluğu önem arz etmektedir. Bu kapsamda 23.03.2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar koordinat güncelleme çalışmalarının titizlikle yapılması gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ: Uygulamayı idarecisi olduğunuz okuldayken çalıştırmanız gerekmektedir. Eğer farklı bir konumdayken uygulamayı çalıştırıp konum gönderirseniz; uygulama o an bulunduğunuz konumu okulunuzun konumu olarak kaydedecektir. Okul koordinatının yanlış olmaması için lütfen uygulamayı okulda çalıştırınız ve konum gönderiniz.

 

Okul Koordinatı uygulamasını Google Play’den Okul Koordinatı şeklinde arayarak, https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.eba.getcoordinate ya da www.eba.gov.tr/yardimci-programlar/koordinat adresinden de indirebilirsiniz.

 

 

/meb_iys_dosyalar/2017_03/21094821_koordinat_klavuz.pdf

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.