GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER İÇİN YARDIMCI KAYNAK PROTOKOLÜ

Ortaokul ve lise öğrencilerine yardımcı kaynak desteği sağlamak amacıyla protokol imzalandı.
ÖĞRENCİLER İÇİN YARDIMCI KAYNAK PROTOKOLÜ

            Valimiz Sn. Davut Gül, Şahinbey Kaymakamı Sn. Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Sn. Mehmet Tahmazoğlu ve İl Müdürümüz Yasin Tepe, öğrencilere yardımcı kaynak desteği sağlamak amacıyla protokol imzaladılar. Valilik koordinasyonunda, Şahinbey Belediyesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine 209.000 adet soru bankası desteğinde bulunulacak.

            Protokol imza töreninde Valimiz Sn. Davut Gül  "Göreve geldiğim günden bu yana imzaladığımız protokollere ve daha önceki dönemlere baktığımızda Şahinbey Belediyesi'nin eğitime önemli destekler sağladığını görüyoruz. Gaziantep'i bir adım daha ileriye götürmek istiyorsak bunun anahtarı eğitimdir. Bu ise gençlerimize ve çocuklarımıza olabildiğince fazla imkân tanımaktan geçiyor. Pandemi sürecinde eğitim uzaktan olsa da, hayat devam ediyor ve sınavlar olacak. Bu sınavlarda da gençlerimizin bu kitaplara ihtiyacı olacak.  Verilen bu destekten dolayı Şahinbey İlçe Kaymakamımız Tahir Şahin'e,  Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'ye teşekkür ediyorum" dedi.

            İl Müdürümüz Yasin Tepe, "Şahinbey Belediyemizin arsa temininden bina yapımına, tablet dağıtımından okul öncesi setlerine kadar eğitime birçok alanda desteklerini aldık. Ortaokul ve lise öğrencilerimiz şimdi akademik çalışma içerisindeler. Bu destek onlar için çok önemli. Özellikle 5, 6, 7, 8 ve 12. sınıflar için ihtiyacımız vardı. Şahinbey Belediyesi bu ihtiyacımızı karşılamış oldu. Toplamda 209.000 adet soru bankası dağıtımı yapılacak" ifadelerin kullandı.

22-12-202022-12-202022-12-2020

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.