GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI.

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI.

 

Ülkemizde 2023 vizyonuna uygun sürdürülebilir ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamanın, sahip olduğumuz genç nüfusu küresel rekabette avantaja çevirmenin ve ekonomimizin itici gücü yapmanın tek yolu nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimden geçiyor. Bu çerçevede, mesleki ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalar için  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

 

Mesleki ve Teknik Eğitimde işbirliği protokol imza töreni Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlendi. Törene, Gaziantep Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sayın Ali GÜR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, Gaziantep Sanayi Odası Başkan Yardımcısı  Sayın Adnan ÜNVERDİ, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sayın Mehmet Abdullah AKSOY katıldı.

 

“Mesleki eğitimin önemini bir kat daha arttırıyoruz”

 

Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Sanayi Odası mesleki ve teknik eğitimlileri iş birliği ile protokol imzaladıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE,”Biliyorsunuz ki mesleki eğitim ile ilgili özellikle Milli Eğitim Bakanlığı´ndaki teşkilat yasasındaki değişiklikler ile birlikte mesleki eğitimin önemi bir kat daha arttı. Bu anlamda da sektör ile işbirliği yapmanın çok önemli olduğunu gördük. Yaptığımız görüşmelerde bu işbirliğinin de Gaziantep gibi sanayi ve ticaret merkezi bir şehirde diğer paydaşlarla yapılmasını zorunluluğunu gördük. Bu anlamda da gerçekten proje ile ilgili paylaşımlarımızı Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Sanayi Oda bu anlamda sağ olsunlar her türlü desteği sağlayacaklarını ifade ettiler. Bu anlamda hazırlanmış işbirliği protokolü amacımız eğitimde ki standardı ve niteliği artırmak ayrıca Gaziantep’te farkındalığı hazırlamış bir protokoldür” dedi.

 

“Eğitim bir bütündür”

 

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Ali GÜR ise, eğitimin bir bütün olduğunu söyleyerek, "Teknik ve mesleki eğitimin önemini biliyoruz. Ortak akılla ortak bir platform kurduk, böylesi önemli bir protokole imza attık, şehrimiz için hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

 

“Kaliteli insanlarla katma değer artar”

 

"Hedefi olan bir iliz" diyen Gaziantep Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sayın Adnan ÜNVERDİ” İhracatta dünya devi ülkelerle mücadele etmenin yolunun kaliteli insanlardan geçtiğini biliyoruz. Kentimize ve ülkemize katma değer kazandırmak için çok önemli bir protokolün altına imzamızı atıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Yerel yöneticiler olarak destekleyeceğiz”

 

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sayın Mehmet Abdullah AKSOY “Önümüzde ki yıl güzel bir eğitim vermiş olacağız. İnşallah yerel yönetimler olarak bizde Büyükşehir Belediyesi olarak var gücümüzle bu projenin destekçisi olacağız. İnşallah hep beraber güzel işler başaracağız” diye konuştu.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Gaziantep Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Gaziantep KOSGEB Müdürlüğü ile yapılan protokollere, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalanarak, mesleki ve teknik eğitimde işbirliğini attırılacak.

04-01-2017

04-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-2017

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.