GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) kapsamında Sektör Temsilcilerinin Katılımlarıyla Tantım Toplantısı Yapıldı. Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü imzalandı.

Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP)  kapsamında Sektör Temsilcilerinin Katılımlarıyla Tantım Toplantısı Yapıldı. Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü imzalandı.

GAHİB HALICILIK ve DIŞ TİCARET MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLE GAZİANTEP SANAYİ ODASI ARASINDA OKUL SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

 

İl Müdürümüz Yasin Tepe, Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgün, TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu temsilcileri, Gaziantep Ayakkabıcılar Odası temsilcileri, Gaziantep Mobilyacılar Odası temsilcileri, borsa, birlik, OSB temsilcileri ve okul müdürlerinin katılımlarıyla Bakanlığımızın hayata geçirdiği Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi(METYAP)  kapsamında Okul-Sanayi İş Birliği Protokolü gerçekleştirildi.

 

Bu Protokolün amacı; Dış Ticaret Ofis Hizmetleri ve El Sanatları Teknolojisi dalı olan okulun, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; işletmenin ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün Okul-Sanayi İşbirliği Modeli ile Dış Ticaret sektörüne, üretim, ihracat, ithalat ve e-ticaret operasyonları olan firmalarda siparişlerin alınması, sipariş formları ve proforma faturaların hazırlanması, siparişlerin üretim-planlama birimine bildirilmesi, üretilen ürünlerin nakliyesi ve gümrük işlemleri ve ürün bedellerinin tahsilatı sürecindeki işleri takip eden, e-ticaret yönetimine hakim kişi yeterliklerine sahip sorumlu, nitelikli eleman ile El Sanatları Teknolojisi alanında ise çeşitli araç gereçler ile kulanım amacına uygun aksesuar ürünlerin yapılması, desen tasarım çalışmaların yapılması, giysi aksesuarları, işleme sanatları, süsleme sanatları ve dokuma sanatları hakkında araştırmaların ve prototip ürünlerin yapılmasında yeterlilik kazanan nitelikli girişimci elemanlar yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.


 

Bu amaca hizmetle Okul ile Tobb Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile "mesleklisesisepeti.com" pazar yeri portalı kurulacak olup bu pazar yerinde elektronik ticaret faaliyetleri geliştirilecek ve uygulanacaktır. "mesleklisesisepeti.com" pazar yerinde ayrıca öncelikli olarak diğer meslek liselerini döner sermaye bünyesinde ve okulun paydaş olduğu işletmelerde üretilen ürünler listelenecektir.

16-09-202116-09-2021

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.