GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki meslek liselerine çevrimiçi olarak sanatsal etkinlikler düzenlenecek. Düzenlenecek etkinliklere Gaziantep'den 26 lise katılıyor.

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrencilerin, kendi bölgelerindeki Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri tarafından, öğretmenlerin rehberliğinde sanatsal bilgi ve deneyim aktarılması amacıyla çevrimiçi (online) etkinlik yapılacaktır.

Bu kapsamda Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından, gözlemci öğretmenler eşliğinde proje kapsamında bulunan 26 okulumuzun sanata eğilimli ve çalışmaya gönüllü öğrencilerine haftada iki gün "resim" veya "müzik ses icrası" üzerine eğitim verilecektir. Bununla birlikte öğrencilerin birer eser ortaya çıkarmaları, eğitimler sonunda düzenlenecek olan yarışmayla, dereceye girenlerin ödüllendirilmesi sağlanacaktır.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Necip KAFADAR başkanlığında çevrimiçi yapılan toplantıya Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi yöneticileri ve öğretmenleri ile Proje kapsamında yer alan 26 okulun Müdürleri ve Görsel Sanatlar / Müzik Öğretmenleri katıldı. Toplantıda, etkinlik programı, iş takvimi, ortaya çıkacak ürünlerin çevrimiçi platformlarda sergilenmesi, derecelendirilmesi ve ödüllendirilmesi konuları ile ilgili planlama ve uygulama yol haritası konuları ele alındı.

1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor''sosyal Etkinlik Uygulama Esasları için TIKLAYINIZ...

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.