GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin, süt üreticisinin ürettiği sütün korunması ve kalitesinin artırılması amacıyla GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile ortak yürüttüğü "Sütümü Soğutuyorum, Değerini Arttırıyorum" projesi kapsamında mesleki eğitim kursları iş birliği protokolü imzalandı. 

İl Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım Müdürlüğü ve İŞKUR iş birliğinde imzalanan protokole göre; tarım, hayvancılık, yöresel ürünlerin üretimi, işlenmesi ve paketlenmesi konularında üreticiye eğitimler verilecek. Büyükşehir Gastronomi ve Tarımsal Eğitim Merkezi'nde düzenlenecek olan eğitimlerde, il içinde üretimi yapılan tüm tarımsal ürünler hakkında çiftçilere modern üretim teknikleri, budama, toprak işleme teknikleri, modern sulama yöntemleri, hastalık ve zarar mücadelesi, biyolojik mücadele, biyoteknik mücadele yöntemleri ve alternatif ürün üretim teknikler öğretilecek.

 

 

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.