GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEHMET AKİF ERSOY ŞİİRLERİNİ OKUMA YARIŞMASI

Gaziantep merkez ve tüm ilçe liselerinde öğrenim gören öğrencilerimizi, güzel Türkçemizi doğru, etkili ve dil kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek dilimizin en güzel ifade şekillerinden biri olan şiire ilgi duymalarını sağlamak ve usta şairlerimizden Mehmet Akif Ersoy'u tanımak, anlamak, anlatmak amacıyla Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini Okuma Yarışması düzenlenecektir.
MEHMET AKİF ERSOY ŞİİRLERİNİ OKUMA YARIŞMASI

 

Yarışmanın Amacı:

Gaziantep merkez ve tüm ilçe liselerinde öğrenim gören öğrencilerimizi, güzel Türkçemizi doğru, etkili ve dil kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek, dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek, öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmak adına dilimizin en güzel ifade şekillerinden biri olan şiireilgi duymalarını sağlamak ve usta şairlerimizden Mehmet Akif Ersoy'u tanımak, anlamak, anlatmak. Mehmet Akif Ersoy'u tanırken gençlerimizin edebi yönlerini kuvvetlendirmek, hayata bakış açılarını çeşitlendirmek amaçlanmaktadır.

 

Düzenleyen:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Kimler Başvurabilir:

Gaziantep'teki Tüm Resmi ve Özel Lise Öğrencileri

 

Son Başvuru Tarihi:

11 Temmuz 2021

 

Sonuç Açıklanma Tarihi:

15 Temmuz 2021

 

Ödüller:

Dereceye giren ilk 3 (üç) kişiye ''Katlanabilir Bisiklet''

 

ŞARTNAME İÇİN TIKLAYINIZ

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.