GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası Sezai Karakoç Şiirlerini Okuma Yarışması

Liseler Arası Sezai Karakoç Şiirlerini Okuma Yarışması
Liseler Arası Sezai Karakoç Şiirlerini Okuma Yarışması

 

 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Müdürlüğümüz iş birliğiyle Gaziantep'teki tüm resmi ve özel lise öğrencilerinin katılabileceği Sezai Karakoç Şiirlerini Okuma Yarışması düzenlenecektir.

 

Yarışmanın Amacı:

 Gaziantep merkez ve tüm ilçe liselerinde öğrenim gören öğrencilerimizi, güzel Türkçemizi doğru, etkili ve dil kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek, dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek, öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmak adına dilimizin en güzel ifade şekillerinden biri olan şiireilgi duymalarını sağlamak ve usta şairlerimizden SEZAİ KARAKOÇ'u tanımak, anlamak, anlatmak. SEZAİ KARAKOÇ'u tanırken gençlerimizin edebi yönlerini kuvvetlendirmek, hayata bakış açılarını çeşitlendirmek amaçlanmaktadır.

Yarışma Başvuru Şartları:

·         Başvuru sahipleri en fazla bir şiir ile yarışmaya katılacaktır.

·         Her yarışmacı okuyacağı şiiri öncelikle yüzü ve sesi net çıkacak şekilde, gürültüsüz bir ortamda çekerek video yoluyla başvuru linkine yükleyecektir.

·         Jüri değerlendirmeleri sonucu ön elemeyi geçen her İlçeden ilk 3 (üç) kişi olmak üzere toplam 27 (yirmi yedi) kişi finale kalmaya hak kazanacaktır.  

·         Yarışma esnasında kişi Sezai KARAKOÇ şiirlerinden kendi okuyacağı şiiri seçecek ve şiir, öğrenci tarafından noksansız, ezbere okunacaktır.

 

SON BAŞVURU TARİHİ: 09 NİSAN 2021


BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

27-03-2021


 

 

 

 

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.