GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Valimiz Sn. Davut Gül ve İl Müdürümüz Yasin Tepe, İçişleri Bakanlığının geliştirmiş olduğu "Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz" etkinliğine katıldılar.
KIRMIZI ÇİZGİMİZİ ÇEKİYORUZ

         Kavşak giriş ve çıkışlarıyla yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara ilk geçiş hakkı verme farkındalığının oluşturulması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen "Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz" projesi kapsamında Valimiz Sn. Davut Gül ve İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin katılımlarıyla Sarıgüllük Mahallesi'nde bir etkinlik gerçekleştirildi.

         Yaya geçidindeki beyaz renkli şeritlerin kırmızıya boyandığı etkinlikte Valimiz Sn. Davut Gül, yaya geçitlerinde vatandaşların karşıdan karşıya geçtiği sırada kazalar meydana geldiğini belirterek, "İçişleri Bakanlığımız tarafından trafik kazalarının azaltılması ve yaya geçidinde kazaların azaltılması için Türkiye genelinde farkındalık çalışmaları yapılıyor. Bugün tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak yayaların kırmızı çizgimiz olduğuna dair bir mesaj vermek istiyoruz. Hem yayalar hem de araç kullananlar trafik kurallarına uymalılar ve araçlar yayalara yol vermeliler, yayalar da mutlaka yaya geçitlerini kullanarak karşıya geçmeliler." dedi. İl Müdürümüz Yasin Tepe, anlayış ve saygının trafik kültürünün olmazsa olmazı olduğunu, yayaların ve okul geçitlerindeki öğrencilerin güvenliği için kavşaklarda ve geçitlerde yavaşlamanın unutulmaması gerektiğini ifade etti.

30-03-202130-03-202130-03-2021

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.