GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımızın kabulünün 99.yıldönümü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin TEPE bir mesaj yayımladılar:

İstiklal Marşımızın kabulünün 99.yıldönümü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin TEPE bir mesaj yayımladılar:

İstiklal Marşımızın kabulünün 99.yıldönümü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin TEPE bir mesaj yayımladılar: Bağımsızlığımızın göstergesi İstiklal Marşımızın milli marşımız olarak kabulünün 99.yıldönümünü gururla kutlamaktayız.
Anadolu'nun dört bucağında yoğun işgal ve baskı altında kalan şanlı ülkemiz ve şanlı Türk Milleti her güçlüğe karşı yılmamış ve zaferler elde etmiştir. Anadolu'daki mücadele ruhunun dalga dalga yayılımında sınırsız payı olan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Anadolu halkının yüreklerini destanlaştıran, halkımızın yüreğinin tercümanı olan İstiklal Marşı ile topraklarımıza damga vurmuştur. Birlik ve beraberliğimizin, kurtuluşumuzun sembolü olan marşımızla ayrıca tarih tekerrürü yaşanmaması adına da ortak ülkü ve değerler çevresinden ayrılmamak lüzumu da vurgulanmaktadır. Bu ruh yeni kuşakların da birer kalkanı olacaktır. Bu vesile ile başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.