GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Maaş Promosyonuyla İlgili Personellerimizin Katıldığı Anket Sonucuna Dair Basın Açıklaması

İlimizde Maaş Promosyonuyla İlgili Personellerimizin Katıldığı Anket Sonucuna Dair Basın Açıklaması

 

24.05.2021 tarihinde Müdürlüğümüz ile Türkiye Halk Bankası arasında 4 yıl için 5.100 TL'lik Maaş Promosyon Anlaşması imzalanmıştır. Pandemi neticesinde oluşan ekonomik koşullar ve yüksek maliyetler sebebiyle, sendika yöneticileri ile promosyon miktarının revize edilmesi kararı alınmış, bu karar bankaya bildirilmiştir. Banka ile yapılan görüşmelerden herhangi bir sonuç alınamaması üzerine sendika yöneticilerimizle yapılan toplantı neticesinde ihaleye çıkılması kararı alınmıştı.

Müdürlüğümüz ve sendika yöneticilerimizin hazır bulunduğu bir ortamda sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak da takip edilen üç ihale gerçekleşmişti. Bu ihalelerden ne Müdürlüğümüzü ne sendika yöneticilerimizi ne de eğitim camiamızı tatmin edici bir sonuç çıkmamıştır.

Bu durumda ya herhangi bir ücret almadan önceki ihalenin kalan 26 ayının bitmesi beklenecek, sürenin bitiminde yeniden bir ihaleye çıkılacaktı ya da bankanın mevcut 26 ay üzerine 12 ay ekleyerek 10 bin TL + 2.500 TL para puan maaş promosyonu revize teklifi kabul edilecekti.

Yukarıda belirtilen iki seçeneğin Müdürlüğümüz ve sendika yöneticilerimiz tarafından değerlendirildikten sonra, eğitim çalışanlarının tercihine sunulması kararı alınmıştır. Karar gereğince eğitim çalışanlarının tercihine sunulan anket neticelenmiştir:

Ankete katılan eğitim çalışanlarının

 

Ø  %62,73 'ü, sözleşmenin revize edilmesine dair seçeneği;

Ø  %37,27'si, mevcut sözleşmenin devamına dair seçeneği oylamıştır.

 

Tüm eğitim çalışanlarına duyurulur.

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.