GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı 

Öğretmen; öğrenendir. Büyüyen, büyüten, feda eden, emek veren, geleceği ellerinde dokuyandır. Gönül defterlerimizde yazılı olandır.

 

Her çocuk bir çiçek gibi açar bu kadim topraklarda. Bazen yemyeşil baharda bazen kupkuru ayazda. Dağ başında, ovada, karlar içinde diz boyu bata çıka, en güzel şehirlerde, en ücra köylerde... Bir öğretmen, binlerce çiçeği taşır omuzlarında. Sabırlıdır da, "Vefa"lıdır da... Çalmadığı kapı, girmediği gönül yoktur. İmkânsızı imkâna dönüştürür en umulmaz anlarda. 

 

Bir mesleğin çok ötesinde, yalnızca büyük bir sevda olarak adlandırdığım bu kutlu davada, memleketin her köşesinde yılmadan, yorulmadan görev ifâ eden değerli öğretmenlerimizin alınteri ve gayreti, bir milletin sonsuza kadar sahip olacağı en büyük hazinedir. Böyle bir sevdaya hayran olmamak elde değildir.

 

Bu derin hislerle, "Başöğretmen"imiz Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyor;  meslektaşınız olmanın verdiği gurur ve mutlulukla tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.

 

Sevgi ve saygılarımla...

 

       Yasin Tepe

İl Millî Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.