GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin İkinci Yarıyıl Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin İkinci Yarıyıl Mesajı 
İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin İkinci Yarıyıl Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Çok güzel değerlendirdiğinize inandığım üç haftalık bir aranın ardından 15 Şubat'ta ikinci yarıyıl için ders zilimiz çalıyor.

 

 Gönül isterdi ki yeni dönemi hep birlikte okul bahçelerimizde, yan yana karşılayalım. Ancak her zaman ilk önceliğimiz olan sağlığınız için 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime köy okulları, bağımsız anaokulları ve özel eğitim anaokulları ile başlıyoruz. Diğer tüm okullar ve sınıflar ise uzaktan eğitime devam ediyor. Okulunuzu, arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi ne kadar özlediğinizi bildiğim gibi bu süreçte sağlığınızı önceleyerek aldığımız kararları da anlayışla karşılayacağınızı, derslerinize ve tedbirlere sımsıkı sarılarak hepimize örnek olacağınızı biliyorum.

 

  Değerli veliler,

 

Yüz yüze eğitime başlayacağımız gruplarımız için okullarımızda  gerekli tüm önlemler alındı ve denetimler sağlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü iş birliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde şehrimizdeki 1157 okulun tamamı "Okulum Temiz" belgesi aldı. Açılacak tüm okullarımıza dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemesi desteği sağlandı.

 

Eğitim ortamlarımızda sosyal mesafeyi sağlayıcı düzenlemeler, maske kullanımıyla ilgili uyarılar, düzenli ve doğal havalandırma için önlemler, temizlik personelimiz için ilave araç gereçlerimiz hazır, biz hazırız.

 

  Sürecin en başından beri hiç esirgemediğiniz desteğinize minnettar ve bir kez daha talibiz.   

Gerek yüz yüze eğitime başlayacak olan gerek uzaktan eğitimle evlerini okul yapan evlatlarımız için bir kez daha sizlerle omuz omuza veriyoruz. 

   

Kıymetli öğretmenlerimiz,

Her koşulda gösterdiğiniz özveri ve gayret bize güç veriyor, vermeye devam edecek. Topyekün eğitim mücadelemizde gururla dalgalandırdığınız eğitim bayrağımız, gözlerinizdeki azim ve heyecan yarınlara umudumuzu artırıyor. Hepinize müteşekkirim. 

 

  Yüz yüze eğitime başlayacak meslektaşlarıma, kendileri ve yavrularımız için okullarımızda her türlü tedbiri aldığımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Lütfen gönül rahatlığıyla öğrencilerinize kavuşmanın tadını çıkarın ve her birinin gözüne bizler için de uzun uzun, kavuşma sevinciyle bakın. 

 

  Uzaktan eğitime devam edecek meslektaşlarıma ekrandan zihinlere, kalplere dokundukları dersler ve kolaylıklar diliyorum.

 

 Yine tek ve en büyük gayemiz sağlıkla okullarımızda buluşabilmek. Biz;  okullarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm heyecanımızla yeni döneme hazırız.

 

  İyi dersler öğretmenim, hoş geldiniz çocuklar!

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.