GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Evvelden ezele...

 

Tarihimiz, aziz Türk milleti için hafızalardan nesiller boyu silinmeyecek destanlarla doludur. Topraklarımız, esaretten refaha yükselmek için büyük bedeller ödemiş kahraman bir halkın döktüğü kan ve verdiği emsalsiz emek ile hürriyetini kazanmıştır.

 

Bugün, uğrunda nice savaşlar verdiğimiz, zincir vurulamayan ruhuna en yakışan kıyafet olan özgürlüğü kendi elleriyle giyen yüce milletimizin biricik Cumhuriyetinin ve devletimizin 98. yıl dönümünü kutluyoruz.

 

Barışın, umudun, bilimin ve insanlığın hüküm sürdüğü bu çağda, bu defa beyinlerimizle verdiğimiz mücadeleden tıpkı ecdadımız gibi aynı ruh ve gayretle galip gelmek için emin adımlarla yürüyoruz.

 

Başta, bize yürünecek en güzel hedefi gösteren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e; ona bu yolda tüm varlığıyla eşlik eden asil Türk kahramanlarına teşekkür ve minneti borç bilir, eğitim camiamızın içimizi heyecan ve umutla dolduran nice bayramlara erişmelerini dilerim.

 

Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun.

 

 

        Yasin TEPE

İl Millî Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.