GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 25 Aralık Kutlama Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 25 Aralık Kutlama Mesajı

Tarihin şahitlik ettiği en büyük direniş destanlarından biri olan Gaziantep'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını övünçle kutluyorum.

Bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen kuşandığı iman, inanç ve azim yeleğinin, karşı konulamaz dirayetinin sonucunda elde edilen bu başarı yalnızca şehrimizin savunmasında değil bütün memleketin bekasının korunmasında önemli rol oynamıştır. Bizler, bu emsalsiz savunmanın 100. yılında yedisiyle, yetmişiyle, kadını ve erkeğiyle tek bir ruhta ve inançta buluşup savaşan tüm ecdadımızla aynı kana, inanca ve ruha sahip olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu gurur ve inançla, hem ülkemizin hem de tarihe adını altın harflerle yazdırmış memleketimizin geleceği için, eğitimde, sağlıkta, ekonomide, teknolojide, bilimde ve her alanda öncü olabilmenin gayretini gösteriyor, adında "Gazi" unvanı olan bu kıymetli şehre layık olabilmek için büyük bir özveri ile çalışıyoruz.

Millî mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 6317 Gaziantepli şehidimize borçlu olduğumuz büyük zaferimizi -ecdadımızın bu büyük mirasını- daha nice yıllar son nefesimize kadar taşıyacak, onu derin bir vatan sevdasıyla sürdürecek olan gelecek nesillerimize devredene kadar kollayacak ve koruyacağız.

Bu vesileyle, hayatının büyük bir bölümünü mücadele ile geçirmiş Ulu Önderimiz Atatürk'e ve bu uğurda can vermiş bütün şehitlerimize ve gazilerimize sonsuza dek ödenemeyecek hakları için minnettarız.

 

BİRLİKTE NİCE YÜZ YILLARA GAZİANTEP!

 

 

                                                                                                             Yasin TEPE

                                                                                                     İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.