GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı 

23 Nisan 1920 tarihi; yüzyıllar boyu sürecek olan egemenliğimizin kayıtsız ve şartsız milletimize ait olduğunun tüm dünyaya ilan ediliş tarihidir. Amansız bir mücadelenin ardından milletimizin ortak değerde buluşarak Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında birleştiği; zafere ve Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda dönüm noktasıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasimizin, devletimizin ve geleceğimizin en büyük güvencesidir.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Meclis'nin açıldığı bugünü "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olarak ilan etmesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza duyulan sarsılmaz güvenin, sevginin ve inancın  ifadesidir. Böyle özel bir günü tüm çocuklara atfetmenin, adına "bayram" demenin derinliği; geleceğin yalnızca çocukların yüreklerine emanet edilebileceğini bilen büyük bir liderin, eşsiz ruhundan ileri gelmektedir. Savaşla kazanılmış bir gelecek, barışın en masum temsilcisi olan çocuklardan başka kime emanet edilebilirdi ki? Tüm Dünya çocuklarını kucaklayan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan, çocuklarımız için bir şölen, milletimiz için gurur günüdür.

Bir fidana su verircesine üzerine titrediğimiz Gazişehir'in güzel çocukları!

          Bundan 102. Yıl önce ecdadımızın birlik ve beraberlik içinde yaptığı gibi, bugün Gaziantep'te yediden yetmişe herkesin sizler için, eğitim için seferber olduğunu bilmenizi isterim. Bu şehir eğitim şehri. Bu şehir Bilim Şehri, Spor Şehri. Bu şehir evlatlarımızın el üstünde tutulduğu bir şehir. Sizler de aynı ruh ve inançla, bilimin ışığında, millî ve manevi değerleri özümseyerek bu ülkenin geleceğini şekillendireceksiniz. Sizlere yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; bugünü çocuklara bayram olarak armağan eden başta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyorum.

"Küçük hanımlar, küçük beyler... Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli ve kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız." Mustafa Kemal Atatürk

Bayramınız kutlu olsun. Sevgiyle kalın. Arz ederim...       Yasin Tepe

İl Millî Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.