GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı 

"Bir gemi...

Sonsuza dek, kalbimizin limanlarında demirli."

 

19 Mayıs 1919, millî uyanışımızın sembolü, bağımsızlığından asla vazgeçmeyen milletimizin vatan uğruna verdiği mücadelede umutların inanca dönüştüğü, Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a adım atmasıyla kurtuluş ateşinin yakılarak yüce milletimizin istikbal ve istiklaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir. Bugün hep birlikte, bu adımın 103. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 

 

19 Mayıs 1919'da Samsun'da alevlenen millî mücadele ruhu, aynı zamanda birçok mazlum milletin de bağımsızlık umudu ve mücadele azimlerinin filizlendiği bir gün olarak tarihteki yerini almıştır. 

 

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz." diyerek Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır. 19 Mayıs gününü en çok güvendiği ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimize bayram olarak armağan etmiş ve kurulan Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Gençliğimiz, milletimizin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk aynı zamanda, engin ileri görüşlülüğüyle medeniyet yarışında sporun, birey ve toplum hayatındaki önemini vurgulamış, gençliği, gençliğin bedensel ve ruhsal gelişimini sağlayan sporu bunun temel dinamiklerinden biri olarak görmüştür.

 

Sevgili Gençler,

Bizler hep birlikte, 19 Mayıs'ta atılan o adımı ve milletimizin kaderinin miladı olan mücadeleyi ata mirası bileceğiz. Vatanımız için adımlarımızı dünyaya meydan okuyacak fikirlerimiz ile hep daha güçlü atacağız. Unutmayınız ki; bu mirası sonsuza taşıyacak olan, kalbini ecdadına, ruhunu taşıdığı asil kana ve zihnini milletimizin yarınlarına adamış Türk Gençliğidir. Sizlerin bu vatan için elde ettiği her başarıda, "gemi"nin dumanı bir kere daha tütecektir.  

 

Bu duygularla, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğrunda canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor; aziz milletimizin ve sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyorum.

 

       Yasin Tepe

İl Millî Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.