GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale, imanın ve aşkın destanıdır.

O iman ki; müjdesi peygamber kucağı;

O aşk ki; adı vatandır.

 

Bugün, tarihi şerefle dolu milletimizin şehadetle imtihan verdiği Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünü kutlamanın, mukaddesatı için ölümü vuslat bilen, bir hilâl uğruna can veren şehitlerimizin gününü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz.

 

Çanakkale; milletimizin varoluş iradesinin, millet olma şuurunun, bayrak ve vatan sevgisinin cephesidir. Çanakkale cephesi, Yarbay Mustafa Kemal'in taarruzu değil ölmeyi emrettiği, garbın çelik zırhının imanlı sinelerle çarpıştığı cephedir. Bir milletin, bayrağının semalarda dalgalanması, ezanının gök kubbede yankılanması uğruna verdiği amansız mücadeledir.

 

Ay yıldızlı sancağın gölgesini evleri, ocakları bilenlerin, düğüne gider gibi savaşa gidenlerin, kurban misali başına kına sürülenlerin, mermiler durduğunda ekmeğini düşmanla bölüşenlerin bu topraklara kattığı ebediyet mayasıdır.

 

Bugün bizlere düşen; önünde dağ olsa eriten bu emsalsiz iman ve aşk destanını, zincir vurulamaz azmi, zırhlaşan birlik ve beraberlik ruhunu yarının mimarları evlatlarımıza en güzel şekilde anlatmak, Çanakkale ruhunu aynı ülkü ve inançla geleceğe taşımalarını sağlamaktır.

 

Bu onur ve kıvançla, "Çanakkale Geçil mez!" ifadesini tüm dünyaya ezberleten, istiklâlimizin ve istikbâlimizin dönüm noktası olan ve bu cennet vatanı bizlere emanet kılan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın her karış toprağını kanlarıyla sulayan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

 

Yasin TEPE

İl Millî Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.