GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ YASİN TEPE'DEN TEKNOFEST BİRİNCİSİ OKULUMUZA ZİYARET

il Müdürümüz Yasin Tepe, TEKNOFEST'te Bilişim Teknolojileri Bölümü İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisindeki E-BİTS isimli projesi ile birinci olan Ayvaz Burçkan Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. 
İL MÜDÜRÜMÜZ YASİN TEPE'DEN TEKNOFEST BİRİNCİSİ OKULUMUZA ZİYARET

         İl Müdürümüz Yasin Tepe, bu yıl şehrimizde düzenlenen TEKNOFEST'te, Bilişim Teknolojileri Bölümü İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisindeki E-BİTS isimli projesi ile 98 puan alarak PDR aşamasında Türkiye birincisi olan Ayvaz Burçkan Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti.   

İl Müdürümüz, projede görev alan öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek Gaziantep'i bu başarıyla taçlandırdıkları için onlarla gurur duyduğunu, öğretmenlerin gözlerindeki heyecanın yeni başarılara atılacak imzanın müjdecisi olduğunu ifade etti. Sonrasında emeği geçen herkese teşekkür ederek Bakanlığımız tarafından verilen teşekkür belgelerini okul müdürü, öğretmen ve öğrencilere takdim etti.

Birinci olan projede öğrenciler, "E-Bina İnşaat Takip Sistemi (e-BİTS)" adını verdikleri ve bir binanın yapım aşamasındaki tüm veri, belge ve fotoğraflarının yapı denetim firmaları tarafından sisteme yüklenmesini sağlayıp, bu bilgileri ev almak isteyen vatandaşların, sigorta şirketlerinin, emlak değerleme kuruluşlarının, bankaların ve AFAD'ın erişimine açan yerli ve milli bir yazılım tasarladı. e-BİTS, bir binanın yapım aşamasındaki tüm veri, belge ve fotoğrafların yapı denetim firmaları tarafından sisteme yüklenmesini sağlayarak, bu bilgileri ev almak isteyen vatandaşların, sigorta şirketlerinin, emlak değerleme kuruluşlarının, bankaların ve AFAD'ın erişimine açıyor. Bu sistemle inşaat sahiplerinin, kalitelerini ortaya koymak için inşaat sürecinde daha dikkatli davranarak yaptıkları yapıların niteliğini artırması ve bu sayede olası bir depremde can ve mal kaybının en aza indirilmesi hedefleniyor.

14-12-202014-12-2020

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.