GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yasin Tepe'den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Yasin Tepe'den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Basın; bir milletin vicdanı, bir ülkenin yol haritasıdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi "Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermektedir. Hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir." 

  Gelişmiş, demokratik, ilkeli bir devlet düzeni ve toplumsal değerlerin devamlılığı için sansürsüz, özgür, tarafsız basın ne kadar önemliyse basının özgürlüğü için gerekli şartları sağlamak da o kadar önem taşır. Basın daima gölgesiz, daima şeffaf kalmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde ve ülkemizde görev yapan, ülkemizin sesi olma mücadelesini her koşulda sürdüren değerli basın mensuplarımız ve basın kuruluşlarımızın 113 yıldır süregelen hür ve bağımsız görevlerini gönülden kutlar, 24 Temmuz Basın Bayramı'nı tebrik ederim.

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.