GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Cengiz Mete, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 97. Yıl dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Müdürümüz Cengiz Mete, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 97. Yıl dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Şanlı Milletimizin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen istiklal uğruna gösterdiği azmin ve dik duruşunun tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 97. yılını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu topraklarını yurt edinen milletimiz; yüzyıllarca  birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhundan aldığı güç ile bu topraklar üzerinde oynanan her kirli oyunu bozmasını bilmiş ve hain odakların planlarını yer ile bir etmiştir.  Bu aziz millet, şartlar ne olursa olsun vatanın bütünlüğünden, bağımsızlığından ve hürriyetinden asla ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını her seferinde tüm dünyaya göstermiştir.

Maarif ordusu olarak bu şanlı tarih sürecinde bize düşen görev; bütün yokluk ve zorluklara rağmen kazanılan bu eşsiz zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuna sahip çıkmak, vatanımız, devletimiz ve aziz milletimiz için daha fazla çalışmak olmalıdır.

Bu duygu ve düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere büyük zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti´nin kahraman mimarlarını, millî güvenliğimizi korumak uğruna şehit düşen kahramanlarımızı ve gazilerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

 

 

Tüm halkımızın, eğitim camiamızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

 

 

                                               Cengiz METE                                      

                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.