GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Cengiz Mete, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Müdürümüz Cengiz Mete, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Değerli Meslektaşlarım;

Bir amaç, bir adanmışlık ve bir gönül mesleği olan öğretmenlik mesleğini icra etmenin gururu ve mutluluğu içerisinde 24 Kasım Öğretmenler Gününü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Sizler, sadece bugün değil yeryüzünde kalplerin sevgi, güveni, hürmeti hissettiği her an çok sevilecek ve çok değer göreceksiniz. Çünkü sizler, bir milletin geleceğe dair en büyük umudu, bir çocuğun yüzündeki tebessümün yansıması, büyüyen her fidanın can suyu, yeşeren her yaprağın ilkbaharı, her başarının gönüllerdeki izisiniz.

Sevgili öğretmenlerim;

Sizlere emanet edilen ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz,  gözlerinizin içine bakarken sevgiyi, barışı, iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü hissetmeli,  sizleri en önemli rol model olarak hayatlarının merkezinde görmelidirler. ğretmenliğin bilginin ötesinde bilgelik gerektiren bir meslek" olduğunu unutmadan bilgi, birikim, beceri ve tecrübeleri nesillere aktarırken sadece bilgi ile donatılmış bir birey yetiştirme gayesiyle değil; bilim ve  teknoloji ile beraber  milli ve manevi değerleri tam anlamıyla kavramış ve hayatına tatbik etmiş, toplumlar tarafından benimsenmiş değerlere saygılı bireyler yetiştirme çabasında olmalıyız. Bu gaye ile "Sınıfınızdaki bütün çocukların gözüne gözünüz değmeden derse başlamayın" onları bir parçanız, kendi evlatlarınız, bu ülkenin geleceği olarak içselleştirin.

Unutmayınız ki ülkemizin büyük adımlarla ilerlediği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine bizleri ulaştıracak yol sizin açtığınız ve bizlere rehberlik ettiğiniz yol olacaktır. Bir milletin yol göstericisi olarak sizler, kişisel ve mesleki gelişiminizi sürekli kılmalı, eğitim öğretim alanında bilimsel, teknolojik gelişmeleri incelemeli, araştırmalı, edindiğiniz yeni bilgi ve tecrübeleri aktarmak hususunda daha gayretli daha azimli olmalısınız. Yeni bilgilerin bile hızla geçerliliğini yitirdiği bu bilgi çağında kendinizi kişisel ve mesleki olarak sürekli bir gelişim içerisinde yeni beceriler ile donatmalı, hedefinizin, inancınızın, meslek sevdanızın büyüklüğü kadar çalışma azminizin de büyük olmasını sağlamalı ve bu doğrultuda mesleğinizi icra etmeliyiz. Unutmayalım ki "Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir."

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, şehitlik mertebesine ulaşarak aramızdan ayrılan ve vefat eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerinin sonunda emekli olan, bu büyük aileye yeni katılan ve halen bu kıymetli görevi yürüten, yaptığı çalışmalarla değerlerimize değer katan, değerleri yaşatan, iz bırakan, bilgi ve hikmet sahibi, asalet ünvanlı mimarlar olarak ''Yeni Türkiye'' geleceğinin inşasında örnek ve öncü olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü yürekten kutlar,  sadece insan yetiştiren değil, "insanı yetiştirecek insan yetiştirme" gayreti ve şuurunda olan tüm  meslektaşlarıma minnet ve şükranlarımı sunarım.

 

                                                                                               Cengiz METE

                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

 

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.