GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Cengiz Mete, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Müdürümüz Cengiz Mete, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Başlaması Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Veliler ve Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Eğitim, insan hayatının vazgeçilmezi, bir millet için geleceğin temellerini atan, bilimsel, sanatsal, sosyal ve kültürel gelişimin en önemli kaynağıdır. Bu yüzden Millî Eğitim davası, her dönemde ülkemizin en önemli önceliklerinden biri olmuştur. Ülke olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak fırsat eşitliği içinde eğitim-öğretim imkânlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bu nedenden dolayı gençlerimizi; günümüzün en modern eğitim araç ve gereçlerini kullanarak, ülkesini ve milletini seven, millî ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, sorumluluk duygusu gelişmiş, düşünen, tasarlayan, tasarladığını üreten, teknolojiyi takip eden nitelikli bireyler olarak yetiştirmemiz gerekmektedir.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, her dönemde önemli bir yerleşim merkezi olabilmiş ilimizde bu yıl; 1.154 resmi 215 özel olmak üzere toplam 1.369 okulumuzda 561.951 öğrencimiz ve 30.443 öğretmenimiz ile eğitim ve öğretim yılı başlayacaktır.  Açık öğretime devam eden 47.369 öğrencimiz ile birlikte toplam öğrenci sayımız 609.032'yi bulmaktadır.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, gençlerimiz;

Sizler çıktığınız eğitim yolunda ailelerinizden ve bizlerden aldığınız destek ile kendinizi, sorumluluklarının bilincinde, bilgiyi üretebilen ve aktarabilen, bilimsel, teknolojik ve kültürel gelişmelere açık, milli ve manevi değerlerimize bağlı, aynı zamanda çağdaş becerilere sahip, toplumlar tarafından benimsenmiş değerlere saygılı, ülkemizin geleceği adına gerekli bilgi, birikim ve özgüvene sahip bireyler olarak yetiştirmelisiniz. Sevgili öğrencilerim; Derslerinize çok çalışarak, bilimsel, sportif, sosyal ve kültürel etkinlikleri yakından takip ediniz. Pırıl pırıl bir gelecek sizleri bekliyor, ülkemizin ve geleceğimizin ümidi ve teminatı sizlersiniz. Bu eğitim-öğretim yılında sizlere sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum.

Değerli meslektaşlarım;

Ülkemizin geleceğini şekillendirmek adına üstlendiğiniz rol ve sorumluluk ile kendisini devletine, milletine adamış, bilimde, teknolojide gelişime, değişeme açık, değerlerini iyi bilen öğrenciler yetiştirmenin gayreti içerisinde olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Okulda, sınıfta ve öğrencilerimize ulaşabildiğiniz her yerde geleceğimizi inşa etme yolunda öğrencilerimiz, evlatlarımız için gerçekleştirdiğiniz bütün çalışmalarda her zaman  sizlerin yanında olduğumu bilmenizi isterim.

Kıymetli Velilerimiz;

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ilk eğitimi ailede başlamaktadır. Bu yüzden okullarımızda bize düşen sorumluluk kadar evde sizlere de sorumluluklar düşmektedir. O yüzden eğitim süreci içerisinde çocuklarımız için evdeki aileleri olarak sizler, okuldaki aileleri olarak bizler onların üzerine titremeli her an yanlarında olmalı ve ailesine, büyüklerine, ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamalıyız.  Bu süreçte çocuklarımıza her zaman yapıcı bir yaklaşımla destek vermeli, onları desteklemek, en iyiye yönlendirmek adına öğretmenleriyle sürekli iyi bir iletişim içerisinde olmalıyız. Çıktığımız bu eğitim yolunda velilerimizin desteğine her zaman güveniyoruz.

İlimizde eğitim konusunda yürütülen çalışmalara her türlü desteği sağlayan başta Sayın Milli Eğitim Bakanımıza, bizleri her konuda destekleyen ilimiz Bakanlarına, Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Okul Aile Birliklerine, Maarif camiamızın her bir ferdine, Emniyet güçlerimize, oda başkanlarımıza, eğitimin en büyük destekçisi hayırseverlerimize, sivil toplum kuruluşlarına ve muhtarlarımıza şehrimiz adına teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının tüm eğitim camiamız için, şehrimiz için sağlıklı, huzurlu ve başarılı geçmesini diliyor,  ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 

 

                                                                                                       Cengiz METE

                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.