GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin TEPE'nin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin TEPE'nin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin TEPE, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

 

15 Temmuz 2016'da millî irademize ve Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı yapılan hain darbe girişimine karşı  necip milletimizin kahraman evlatları, milletin iradesiyle seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımızın "Vatanınızın birlik, bütünlüğüne ve demokrasimize sahip çıkma çağrısına" canını siper ederek katılmış; Kuvâ-yi Milliye ruhunun hala dipdiri olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

 

15 Temmuz, Fatih'in, Nene Hatun'un, Seyit Onbaşı'nın torunlarının, tanklara, uçaklara, ölüm kusan silahlara iman dolu göğüslerini siper edip ülkemizi, namusumuzu çiğnetmeyip vatan için şehit oldukları kurtuluş mücadelesidir.

 

Tarife ve tasvire sığdırılamayacak kadar önemli bir mücadelenin adı olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün yıl dönümünde ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğrunda; mukaddesatına sahip çıkan şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.