GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ METE SERVİSÇİLER ODASI YÖNETİCİLERİNİ KABUL ETTİ.

    Basında çıkan “Okulların yüzde 85’inin esnaftan haraç alıyor.” yönündeki haberler üzerine Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı İsmet ÖZCAN ve oda yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda sıkıntılarını dile getiren Servis Araçları İşletmecileri Odası yetkileri; sorunlarını  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE’ye ilettiklerini bu sorunların çözüleceğine inandıklarını söylediler.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ METE SERVİSÇİLER ODASI YÖNETİCİLERİNİ KABUL ETTİ.

 

 

Konu ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE: Basında yer aldığı haliyle okullarımızı ve yöneticilerimizi töhmet altında bırakan bu açıklamalara katılmasının mümkün olmadığını,” haraç “ diye tabir edilen eğitim camiasına yakışmayan ifadelere ve suçlamalara kesinlikle katılmadığını, arada mevzuata uygun olmayan anlaşmalar yapan okul ve birlik yöneticilerinin bulunabileceğini bu kişiler için de gerekli uyarının yapılacağını ve bunların takipçisi olacaklarını söyledi. Fedakârca görevini icra eden okul yöneticileri ve birlik yönetim kurullarına da haksızlık edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Ayrıca, mevzuat dışına çıkan, servis taşıyıcılarına altından kalkamayacakları maddi sorumluluk yükleyen sözleşmelere de karşı olduğunu, bu konunun da takipçisi olacaklarını, sözleşme imzalarken okullarımızın, aile birliklerimizin önceliğinin, öğrencilerimizin en yüksek standartlarda, can güvenliği ile ilgili her türlü önlemi almış taşıma şartlarına haiz taşıma işi yapan servisler olduğunu ifade etti. Başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirilmesi dileklerinin ardından toplantı sona erdi.

18-08-201618-08-201618-08-2016

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.