GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 96. Yıl dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 96. Yıl dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Vatanı, bayrağı, istiklali için tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen her şeyi göze alarak topyekûn mücadele ruhunu ortaya koyan Türk Milletinin destansı kahramanlığınınzaferle sonuçlandığı günün nişanesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla yaşıyoruz.

 

Ecdadımızın ortaya koymuş olduğu bu şanlı mücadele; 1071’de yine bir ağustos ayındaŞanlı Komutan Sultan Alparslan ile vatan edinilen bu toprakların asırlar geçse de can siperane bir şekilde korunacağını ve Türk Milletinin asla boyunduruk altına alınamayacağını ispatlamış, aynı zamanda da daha güçlü bir Türkiye için atılan her adımda bizlere ilham kaynağı olmuştur.

 

 

Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimiz, tarihin her safhasında kendisine karşı ortaya konulan haksızlıklara karşı kenetlenmesini bilmiş, gittiği her yere adalet, barış, kardeşlik, hoşgörü, saygı ve sevgiyi taşımıştır. Tüm dünyaya örnek olabilmiş bu milletin dün olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağı her türlü badireyi aşmayı başaracağına inancımız tamdır.

 

 

Maarif ordusu olarak bu şanlı tarih sürecinde bize düşen görev; vatanını, milletini, bayrağını, dilini, dinini bilen ve seven tarihine sahip çıkabilen yeni nesiller yetiştirmek, devletimizi ve milletimizi daha refah günlere ulaştırma gayesiyle çalışmak olmalıdır.

 

 

Bu duygu ve düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere büyük zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti´nin kahraman mimarlarını, millî güvenliğimizi korumak uğruna şehit düşen kahramanlarımızı ve gazilerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

 

 

Tüm halkımızın, eğitim camiamızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

 

 

 

 

                                                                                                    Cengiz METE

                                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.