GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayımladılar.

       Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bu yana 96 yıllık tarihinde Milletimizin bağımsızlık aşkının sonucu olan Cumhuriyet, günden güne güçlenen demokrasimizle varlığını ebedileştirmiş ve 29 Ekim 1923 Milletimizin tarihinde bir dönüm noktası olarak kabul edilmiştir.

     Şanlı Türk Milleti, 6 asırlık bir cihan devletinden sonra küllerinden yeniden doğarak kendisini parçalamayı görev addetmiş dahili ve harici düşmanlara karşı her türlü yokluk ve imkânsızlık içinde verdiği destansı kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandırarak Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atmıştır. 

      Köklü değerlerini, demokrasiyle taçlandırma başarısı gösteren Ülkemiz, barışı esas alan dış politikasıyla, köklü tarihi, zengin kültürü ve bölgesel konumuyla her zaman bir adım önde olmayı başarmıştır.

      Bölgemizde ve ülkemizde yakın zamanda yaşanan olaylar göstermiştir ki bu aziz millet üzerinde gizlice yürütülmek istenen oyunlar yüzyıllar geçse de devam edecektir. Bundan dolayı bizlere düşen görev etrafımızın dahili ve harici düşmanlarla çevrili olduğu bu dönemin şuurunda olarak sahibi bulunduğumuz Cumhuriyetin bekası için çok çalışmak, görev ve sorumluluklarımızı bir zorunluluk olarak değil; vatan ve millet sevgisiyle yerine getirmektir.  

     Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 96. Yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha en derin duygularımla kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ile istiklâl mücadelemizde kanlarının son damlasına kadar savaşan ve canlarını feda eden şehitlerimizi, vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

      Tüm halkımızın, eğitim camiamızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

  

 

                                                               Cengiz METE 

                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.