GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı.

Kıymetli Öğretmenlerimiz, Değerli Meslektaşlarım

Günümüz bilgi çağında, eğitim ve öğretimin yeri inkar edilemez. Bir toplumun ortaya koyduğu eğitim kalitesi diğer bir ifade ile eğitim ve öğretim sektörüne  ve bu alanın asli unsurları olan öğretmenlerimize verdiği değer, o toplumun aynı zamanda gelişmişlik ve kalkınmışlık derecesi ile yakından alakalıdır. Bu sebeple kültür, sanat, bilim, teknoloji ve ekonomi alanlarında kalkınmış ve ilerlemiş olmak hiç kuşku yok ki eğitim ve öğretim sorunlarını çözmüş toplum olmakla mümkün olacaktır.

Öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de kalkınmanın ve daha büyük hedeflere doğru ilerlemenin anahtarı durumundadır.

 Dünyanın en kadim ve kutsallık atfedilen, mesleklerinden olan öğretmenlik; Her zaman bilginin üretilmesi ve geliştirilmesi, yarınlara aktarılması, bütün mesleklerin ortaya çıkmasında gelişmesinde ve dallara ayrılmasında, insanlığa hizmet noktasında hep lokomotif görevi görmüştür.

Her birimiz için gözümüzün nuru, gönül bahçemizin gonca gülleri çocuklarımızı ve yarınlarımızın teminatı gençlerimizi; sevgi ve emekle işleyerek yarınlara hazırlayan, onların milli ve manevi değerlerinin gelişmesinde ve korunmasında aktif rol oynayan, bireysel farklıklılarını avantaja dönüştürebilen, ufku görebilmelerine liderlik eden ve onlara eğitim ışığı ile yol açıp, yol gösteren sevgili öğretmenlerimiz ;

Sizleri sadece 24 Kasımlarda değil, yetiştirdiğiniz bahçenin binlerce çiçeğinden biri olarak hayatın her alanında kattığınız değerlerle bir ömür anacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlik mertebesine ulaşarak aramızdan ayrılan ve vefat eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerinin sonunda emekli olan, bu büyük aileye yeni katılan ve halen bu kıymetli görevi yürüten, yaptığı çalışmalarla değerlerimize değer katan, değerleri yaşatan, iz bırakan, bilgi ve hikmet sahibi, asalet ünvanlı mimarlar olarak ‘’Yeni Türkiye’’ geleceğinin inşasında örnek ve öncü olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü yürekten kutlar,  sadece insan yetiştiren değil, “insanı yetiştirecek insan yetiştirme” gayreti ve şuurunda olan tüm  meslektaşlarıma minnet ve şükranlarımı sunarım.

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.