GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının Sona Ermesi Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının Sona Ermesi Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı İkinci Döneminin sonuna geldiğimiz bu günde, 1.253 okulumuz, 30.410 öğretmenimiz, 590.548 öğrencimiz ve bir milyonun üzerinde öğrenci velimiz ile bir yıllık eğitim sürecini hep birlikte ortaya koyduğumuz büyük bir gayret ve özveriyle tamamlamış bulunmaktayız.

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrenciler;

Eğitim ve öğretim sürecindeki çalışmalarınızın değerlendirildiği ve verdiğiniz emeklerin karşılığı olan karneleri bugün itibari ile alacaksınız. Bu süreçte gösterdiğiniz gayret ve çalışmalardan dolayı sizleri canı gönülden tebrik ediyorum. "Karneleriniz nasıl olursa olsun umudunuzu, motivasyonunuzu, inancınızı ve kendinize olan güveninizi zirvede tutarak iyi bir tatil süreci geçirin. Kendinizi geliştirmek, yeni ufuklara yelken açmak adına bol bol kitap, dergi ve gazete okuyun, sinemaya, tiyatroya, tarihi mekanlara gidin, zihninizi ve el becerilerinizi geliştirecek tasarımlar oluşturun. Böylelikle yeni eğitim ve öğretim yılı sürecine daha dinç, daha hazır bir şekilde başlama fırsatını yakalamış olacaksınız.

Kıymetli Veliler;

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın karne heyecanını en az onlar kadar sizler de yaşıyorsunuz. Saygıdeğer veliler, çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim döneminde de çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Çocuklarımızın karnelerindeki göstergeleri değerlendirirken öğrencilerimize anlayışla yaklaşılmasının yanında, akranlarıyla kıyaslanmaması ve sürekli eleştirilmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Öğrencilerimize karşı olumsuz yaklaşımlarımız çocuklarımızda endişe ve korkuya yol açabileceği gibi kendilerine olan güvenlerini de sarsacaktır.

Değerli Meslektaşlarım;

Milletimizin geleceğinin inşasında ve nesillerimizin ihyasında üstlendiğiniz rol ve sorumluluk ile yaşadığı toplumla barışık, milletini tanıyan bilen, milli ve manevi değerleri özümseyip, tarihimize, diline, inancına, kültürüne, vatandaşına, bayrağına bağlı, kalbi ve yüreği tüm insanlığın kurutuluşu için atan öğrenciler ve nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim. Tüm bu özverili çalışmalarınızı yaparken her zaman sizlerin yanında olduğumu ve sizlere destek olmak adına elimden ne gelirse yapacağımı bilmenizi isterim. Eğitim ve öğretim sürecinde göstermiş olduğunuz takdire şayan bütün çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik eder, aileniz, yakınlarınız ile iyi bir tatil dönemi geçirmenizi temenni ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz genelinde 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında bizlere her zaman destek veren Valiliğimize, Belediyelerimize, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimize, okullarımızdaki çalışma arkadaşlarımıza ve velilerimize teşekkür ediyor, yıl sonu tatilinin hayırlı olması temennisi ile tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı huzurlu, mutlu bir tatil dönemi diliyorum.

                                                                     

   Cengiz METE 
                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.