GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

Millet olarak en uzun ve karanlık gecelerden birini yaşadığımız 15 Temmuz 2016 tarihinde millet iradesine yönelik Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi, milli birlik ve beraberlik içerisinde yazılan destansı direniş ile bozguna uğratılmış, Şanlı Türk Milleti bu direniş ile var olma iradesini tüm dünyaya o gece bir kez daha göstermiştir.

Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimiz, tarihin her safhasında kendisine karşı ortaya konulan haksızlıklara karşı kenetlenmesini bilmiştir.  Aziz Türk Milleti; Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminde ve son dönemlerde ülkemize yapılmaya çalışılan her türlü saldırılarda ortaya koyduğu birlik ve beraberlik ruhu ile tüm bu işgal ve saldırıları alt etmeyi başarmıştır. Şu bilinmelidir ki; ülkemiz üzerinde karanlık planlar kurgulamaya çalışan mihraklar geçmişte olduğu gibi bugün de tüm Türk Milletini karşılarında tek yürek, tek bilek olarak bulacaklardır. Maarif ordusu olarak bize düşen görev; Malazgirt'in, Çanakkale'nin, 15 Temmuz Millet Destanının nesilden nesile aktarılmasını sağlamak, vatanını, milletini, bayrağını seven ve tüm bu değerlere sahip çıkan nesiller yetiştirmektir.

Millet Destanın yazıldığı bu günde;  milleti, vatanı, bayrağı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ile birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gönülden yad ediyor, mücadele ruhlarını hiçbir zaman kaybetmeyen gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

 

                                                     Cengiz METE

                                               İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.