GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladılar.

    Milleti millet yapan, aynı topraklar üzerinde yaşamanın olmazsa olmazı vatan, bayrak, bağımsızlık ve barış gibi olguları özümsemiş Şanlı Türk Milleti, sahip çıktığı bu vazgeçilmezleri için devleti, milleti adına asırlar boyunca olduğu gibi 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminde de tüm benliği ile vücudunu hainlere, silahlara, tanklara karşı siper etmiştir.

    Sela seslerinin göğe yükseldiği, bayrakların kefen misali bedenlere sarıldığı, cesaretin, vatanperverliğin tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği o karanlık gecede milli iradeyi hiçe sayan, dış güçlerin kuklası haline bürünmüş, şuursuzca kendi halkının üzerine mermi yağdırmış, tank sürmüş hainler Türk milletinin bağımsızlık ateşi ile yanan yüreklerine karşı koyamamış ve bozguna uğramışlardır. Çanakkale ruhu ile birbirinden değerli diriliş timsali destanların yazıldığı 15 Temmuz gecesinde kurtuluş mücadelesi tüm ihtişamı ile tekrar başarı ile nihayetlendirilmiştir. Bu topraklar üzerinde planlar kuran ve kurmaya devam edecek emperyalist güçler Yüce Türk Milletinin vatan sevgisine, imanına, birbirine olan bağlılığına bir kez daha şahit olmuş, bu milletten yedikleri tokatla bir kez daha hain planlarını uygulayamamışlardır.

    15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü´nde milleti, vatanı, bayrağı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gönülden yad ediyor, mücadele ruhlarını hiçbir zaman kaybetmeyen gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

                                                                                   Cengiz METE

                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.