GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  şehit öğretmenlerimizi minnetle anıyor, tüm meslektaşlarımızın Öğretmen Günü'nü kutluyorum.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Merhaba öğretmenim,

Günün kutlu olsun. Müsaaden olursa bu öğretmenler günü, bayrağa al olan kahraman meslektaşlarımızın aziz hatıralarına bir saygı duruşu olsun.

 

Öğretmenler günün kutlu olsun Ayşenur Öğretmenim. Gazi şehrin yiğit kızı,Karkamış'ın taze aydınlığı. Bir sonbahar günü rüzgara karışan narin yaprak,hainlerin vurduğu nazlı güvercin. Bundan böyle andımız seni yaşatmak,uğrunda can verdiğin al bayrağı esen yelden sakınmak,memleketin her köşesini evimiz,her yavrusunu evladımız saymaktır. Seni vuran eli kanlı teröristlerin asla anlayamayacağı bir gururla emanetini teslim almak,göğsümüzde bir şeref madalyası gibi daim taşımaktır.

  Öğretmenler günün kutlu olsun Aybüke Öğretmenim. İsmin,nefesin,sesin tüm memleketin duvarlarında şimdi. Al yazmanın rengi diri, hasretin diri, sana kıyanlara nefretimiz diri.

  Öğretmenler günün kutlu olsun Necmettin Öğretmenim,Neşe Öğretmenim,Yusuf Öğretmenim.  Bir gonca gül gibi vatan toprağına düştüğünüzden beri siz, verdiğimiz her ders sizin dilinizden, baktığımız her göz sizin gözünüzdendir. Omuzlarımız her gün daha dik,başımız her gün daha yukarıda. Adınızı,hayallerinizi,sesinizi  taşırız çağdan çağa. Gördüğünüz düşleri gerçek yapmak için çalışırız. Ayşenur olur, Aybüke olur, Necmettin olur; Eren'ler yetiştiririz. Toprağa düşen tohumlarız, her sefer yeni bir dalda yeşeririz.

Gönlümüz binlerce gönülle birlikte, gözümüz yurdun selametinde, kuvvetimiz yavruların pırıl pırıl bakan gözlerindedir. Işık olur, aydınlık olur, gerektiğinde  bayrağa al oluruz. Vatan yaşasın, millet yaşasın biz bununla bahtiyar oluruz.

Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  şehit öğretmenlerimizi minnetle anıyor, tüm meslektaşlarımızın Öğretmen Günü'nü kutluyorum.

Yasin Tepe

Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü

23-11-2022

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.