GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

16 Mayıs 1919'da rıhtımdan bir vapur ayrıldı. Adı Bandırma'ydı... Üç gün sürecekti yolculuğu. Ve bu seyir bir vatanın kurtuluş müjdesi olacaktı. 19 Mayıs 1919'da Samsun'da bir başka doğdu güneş. Öyle güçlü bir ışıktı ki umutla doldu milletin yüreği. Umut,güç; güç,birliktelik; birliktelik zafer getirdi. Ve bu şanlı zafer Türk gençliğine emanet edildi.

Sevgili Gençler...

Ülkemizi yeni ufuklara sizin fikirleriniz, sizin buluşlarınız, sizin düşünceleriniz, sizin azim ve inancınız taşıyacak. Omuzlarınızdaki bu yükün güzelliğini, ağırlığını ve sorumluluğunu asla unutmayın. Biz size inanıyoruz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için mensubu olmaktan ve yaşamaktan gurur duyacağınız bir gelecek inşa etmek için sizinle el ele, gönül gönüle çalışıyoruz.
         
Bu vesileyle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz yol arkadaşları ve vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

 

                                                                                                                   Yasin Tepe

                                                                                                           İl Millî Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.