GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle yayınladığı mesaj:

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle yayınladığı mesaj:

15 Temmuz; aziz vatanın şehidi, millî iradenin şahidi, şanlı  yiğitlerin yazdığı bir Türkiye destanıdır.

  Asırlar evveline kök salmış bir ağacın ebediyen çiçeklenecek dalı, sıcak bir temmuzun yağmuru, karanlık gecenin şafağıdır.


   Otuz gülle vatanı gülistan yapan Ömer Halisdemir'dir 15 Temmuz. Bir an tereddüt etmeden şehadete yürüyen, ihaneti alnının ortasından vuran, uğruna can verdiği mübarek toprağın koynunda uyuyan...


   Ömrünün baharında solan çiçekler, annesinin karnında yetim kalan bebekler, ömrüne şehadeti ilikleyen kahraman babalar, gözlerden yaş yerine akan gurur, yüreklerden silinmeyecek izdir.


   Babasıyla omuz omuza vurulup düşen Abdullah ve Çanakkale'deki on beşliler misali   nice evlattır 15 Temmuz. Lise diplomasını alacak çağda kısmetine şehadetname düşenlerin, gençliğe inancımızı bir kez daha tazeleyenlerin, şehit oğlu şehitlerin hikayesidir.


   Tekbirlere karışan selaların, meydanlara akan eşlerin, anaların, demir süngüleri ezen demir yumrukların, ihanetin karşısında duran imanın adıdır 15 Temmuz.


   Sabaha kadar yorulmayanların, önce kardeşinin yarasını saranların, günlerce meydanlarda vatan nöbeti tutanların, topyekün bir milletin diriliş destanıdır.


   Bu şanlı destanın 4.yılında, vatanımızı can ve kanlarıyla müşerref kılan tüm   şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

 

Yasin Tepe

İl Millî Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.