GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜNCEL DUYURU!!! 2018 Yılı Yönetici Görevlendirme Süreci

GÜNCEL DUYURU!!! 2018 Yılı Yönetici Görevlendirme Süreci

İlgi:       a) 22/04/2017 tarihli ve 30046 sayılı Resmi Gazete´de yayımlanan Milli Eğitim                           

  Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği

              b) 21/06/2018 tarihli ve 30455 sayılı Resmi Gazete´de yayımlanan Milli Eğitim       

                  Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği

              c) Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 23/07/2018 tarihli ve       

                  13635535 sayılı yazısı.

 

                Müdürlüğümüze gelen sözlü başvurulardan “2018 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme ”  süreci tamamlandıktan sonra Bakanlığımızın ilgi (c) yazı eki  eğitim kurumu yönetici görevlendirme takviminde yer alan 06-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında Valiliklerce “İhtiyacı Karşılanamayan Eğitim Kurumu Yöneticiliklerine Duyuru, Başvuru ve Görevlendirme” kapsamında görevlendirilme yapılacağı hususunda tereddüte düşüldüğü anlaşılmıştır.

                Bilindiği üzere, ilgi (b) Yönetmeliği´n 37. maddesi ile ilgi (a) Yönetmelik hükümleri yürürlükten kaldırılmış olup böylece Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumları yöneticiliklerini görevlendirmelerine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlenmiştir. Ancak, ilgi (b) Yönetmeliği’n Geçici 1. maddesi uyarınca daha önce başlatılan “2018 Yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme” süreci ilgi (a) Yönetmelik hükümlerine göre yapılmaktadır.               

                Bu bağlamda,  yönetici görevlendirmelerine ilişkin iş ve işlemlerde yeni ilgi (b) Yönetmelik hükümlerine göre işlem tesis edilecek olması nedeniyle ileride tesis edilecek asaleten yönetici görevlendirmelerinde doğabilecek sorunları önlemek adına Valiliklerin takdirine bırakılan  “İhtiyacı Karşılanamayan Eğitim Kurumu Yöneticiliklerine Duyuru, Başvuru ve Görevlendirme” kapsamında görevlendirme yapılmayacaktır.

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.