GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep'teki Okullarda Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Millî Eğitim Bakanımızın fidan dikme çağrısına Gaziantep'teki okullarımızdan cevap geldi ve öğretmenlerimiz tarafından okul bahçelerine fidan dikimi gerçekleştirildi.      
Gaziantep'teki Okullarda Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un ''Güzel ülkemizde, yanan ormanların hüznünü bir kez daha yaşıyoruz. Yarın ilk ders zilini çalacak köy okullarımızdaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum. '' çağrısına Gaziantep genelindeki tüm okullarımızdan cevap geldi. Ders bitiş zilinden sonra bütün öğretmenlerimiz tarafından okul bahçelerine fidan dikimi gerçekleştirildi. Öğretmenlerimiz, okullarımızı yeşillendirmek, doğaya nefes olmak için fidanları toprakla buluşturdu. 

Millî Eğitim Bakanı Danışmanı Turgay Öntaş ve Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe, fidan dikimi çalışmalarına İslahiye ilçesinden katıldılar. Çalışmaların ardından Gaziantep'teki okullar sosyal medyadan #ÖğretmenimDoğayadanefesol etiketi ile farkındalık yarattılar.

 

 

13-10-202013-10-202013-10-2020

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.