GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİANTEP'TE MATEMATİK SEFERBERLİĞİ ÇALIŞMALARI SON HIZ DEVAM EDİYOR

Yeni yaklaşımlarla matematiğin sadece yetenekli öğrencilerin üstesinden gelebileceği zorlu bir ders olmaktan çıkararak tüm öğrencilerin keyifle, günlük yaşamla bağdaştırabildikleri bir ders haline getirilmesinin amaçlandığı Bakanlığımız tarafından başlatılan Matematik Seferberliği projesi kapsamında ilimizde birçok etkinlik öğretmenlerimiz ile buluşuyor.
GAZİANTEP'TE MATEMATİK SEFERBERLİĞİ ÇALIŞMALARI SON HIZ DEVAM EDİYOR

Yeni yaklaşımlarla matematiğin sadece yetenekli öğrencilerin üstesinden gelebileceği zorlu bir ders olmaktan çıkararak tüm öğrencilerin keyifle, günlük yaşamla bağdaştırıbildikleri bir ders haline getirilmesinin amaçlandığı Bakanlığımız tarafından başlatılan Matematik Seferberliği projesinde ilimizde ilk çalıştay  12-14 aralık 2022 tarihleri arasında Yenilikçi Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve İl Müdürlüğümüzün koordinasyonu ile Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe ve Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Bücük ve 122 Öğretmenin katılımı ile Scientix Projesi Yenilikçi Öğrenme Alanlarında Aktif Öğrenme ile Matematik Eğitimi Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.

Bu Kapsamda Çalıştay Atölye içerikleri;

-       Matematik Seferberliği Hakkında Genel Bilgilendirme Yenilikçi Projeler ile Aktif Öğrenme

-       Yenilikçi Öğrenme Ortamları ve Geleceğin Sınıfı Modeli

-       Yenilikçi Öğrenme Alanlarında Matematik Eğitimi Uygulamaları

-       Esnek Öğrenme Alanlarında Web 2.0 Araçlarının Kullanımı

-       Yenilikçi Öğrenme Alanını Tasarlama Atölyesi

-       Aktif öğrenme, Matematik Eğitiminde 4C, Öğrenme Senaryoları

-       Aktif Öğrenme ve 4C ile Matematik Uygulamaları

-       Çevrimiçi Matematik Senaryo Geliştirme Aracı Tanıtımı ve Uygulama Örnekleri

-       Öğrenme Senaryoları Geliştirme Atölyesi

05-01-202305-01-2023

 

       

 

 

 

 Matematik Seferberliği kapsamında ilimizde yapılan bir diğer çalışma, Design FILS Projesi kapsamında Reta Modeli İle Matematik Eğitimi Webinarı 16 Kasım 2022 tarihinde Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nden Dr. İpek Saralar Aras tarafından 100 Öğretmenimizin katılımı ile düzenlendi.

05-01-202305-01-2023

 

      

 

 

 

 

Future Classroom Lab Projesi kapsamında Geleceğin Sınıflarında Aktif Öğrenme ile Matematik Uygulamaları Webinarı 29 Aralık 2022 tarihinde Gaziantep Üniversitesi Eğitim Kakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Fatih Özmantar tarafından  98 öğretmenimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

05-01-202305-01-2023

 

 

       

 

 

 

MEB-TÜBİTAK İŞBİRLİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında 28/03/2022 tarihinde "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır. 2022 Yılı Matematik Yılı ilan edilmiş ve bu kapsamda matematik temalı özel çağrıya çıkılmasına karar verilmiştir. Tübitak-4004 kapsamında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına katıldığımız "Matematik Eğitimine Yönelik Teknolojik ve Yenilikçi İçerik Geliştirme Uygulamaları" adlı projemiz desteklenmeye hak kazanmıştır. Projemize ülkemizin farklı bölgelerinde çeşitli illerde görev yapan ilköğretim matematik öğretmenlerinden 30 yedek 30 asil olmak üzere toplam 60 öğretmen seçilecektir.

GEOGEBRA EĞİTİMİ

GeoGebra; geometri cebir ve analizi birleştiren dinamik bir matematik yazılımıdır. Bu yazılım okullarda matematik öğretimi ve öğrenimini daha etkili ve verimli bir şekilde öğrencilere aktarmak amacıyla Prof. Dr. Recep ASLANER tarafından 400 matematik öğretmenine eğitim verilmiştir.

 05-01-2023

 

 

 

 

 MATEMATİK ÖĞRETİMİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR

Okullarda matematik öğretiminde yeni yaklaşımları öğretime entegre edilmesi amacıyla Prof. Dr. Mehmet Fatih ÖZMANTAR, Prof. Dr. Ali BOZKURT, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet BAŞARAN ve Arge Proje Sorumlusu Mehmet TAŞKIN tarafından 600 matematik öğretmenine eğitim verilmiştir.

05-01-2023

 

 

 

 

 

 ÖĞRENME HAREKETİ EĞİTİMLERİ

Matematik dinamik yazılı olan Geogebra ve cabri programlarını matematik öğretmenlerine öğretmek ve okullarda bu programları aktif bir şekilde kullanmalarını yaygınlaştırmak amacıyla öğrenme hareketi başlatılmıştır. Bu kapsamda toplamda 120 öğretmene Geogebra ve  cabri programlarının eğitimi verilmiştir.

05-01-2023

 

 

         

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.