GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM, GAZİANTEP DOĞA VE BİLİM KAMPI” TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ PROJEMİZİN BAŞVURULARI BAŞLADI

“EĞLENEREK ÖĞRENİYORUM, GAZİANTEP DOĞA VE BİLİM KAMPI” TÜBİTAK 4004 DOĞA EĞİTİMİ PROJEMİZİN BAŞVURULARI BAŞLADI

 

 

Gaziantep ilinde ilk kez TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında ilköğretim öğrencilerine ve fen bilimleri öğretmenlerine yönelik bir proje gerçekleştirilecektir. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Eğlenerek Öğreniyorum, Gaziantep Doğa ve Bilim Kampı” başlıklı proje 11-16 Eylül 2017 tarihleri arasında 2017-2018 eğitim öğretim yılında 7. ve 8. sınıfta öğrenim görecek öksüz ve yetim öğrencilere ve fen bilimleri öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenecektir. 40 öğrenci, 8 öğretmenle birlikte 6 gün gerçekleştirilecek projede katılımcıların ulaşım, yemek, konaklama ve promosyon giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

Projenin amacı Güneydoğu bölgesinde yer alan tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerimizi kullanarak öğrencilerin bilimsel farkındalık ve merak düzeylerini arttırmak, bilimsel süreç becerilerine ve bilime karşı tutumlarını geliştirmek, yaparak ve yaşayarak anlamlı öğrenmeler gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır.

Yapılması planlanan etkinlikler sayesinde, öğrencilerin ileriki yaşamlarında ve eğitim hayatlarında araştıran, sorgulayan, çözüm üretebilen, yaratıcı, özgüvenli ve bilime karşı olumlu tutumlara sahip bireyler olmaları hedeflenmektedir. Özellikle saha gezileri ve aktif öğrenmelerle doğaya, hayvana ve diğer canlılara karşı küçük yaşlardan itibaren farkındalık yaratarak bilinçli birer birey olmaları amaçlanmaktadır. Projenin tüm etkinlikleri Gaziantep il sınırları içinde yer alan kurumlarda gerçekleşecektir.

Gaziantep il milli eğitim müdürlüğü adına proje yürütücüsü Dilek KARACA, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi ve öğretmenleri, TÜBİTAK, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Muş Alparslan Üniversitelerinden öğretim üyeleri, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi, Gezegen Evi ve Bilim Merkezi, Botanik Bahçesi, Hayvanat Bahçesi, Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi, Dülük Baba ve Tabiat Parkı, Zeugma Mozaik Müzesi destekleriyle proje 2017 Eylül ayında gerçekleştirilecektir. 

Gaziantep il milli eğitim müdürümüz Cengiz METE, Gaziantep ilinde ilk defa bu yıl gerçekleştirilecek projenin gelecek yıllarda da tekrarlanacağını kaydetti. Gerçekleştireceğimiz bu projenin örnek olmasını ve yaygınlaşmasını temenni etti.

Proje hakkında detaylı bilgi ve başvuru şartlarına https://www.gaziantepdogavebilimkampi.com/  adresinden ve müdürlüğümüz web sayfasından ulaşılabilmektedir. Proje başvuru tarihleri 3 Temmuz – 13 Ağustos tarihleri arasındadır.

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.