GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Millet Destanını Yazdı Şiirini Siz Yazın

Yarışma, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Valiliği Koordinasyonunda Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecektir.
Bu Millet Destanını Yazdı Şiirini Siz Yazın

 

Gaziantep merkez ve tüm ilçe ortaokul ve liselerinde öğrenim gören öğrencilerimizi; üzerinde yaşadığımız vatan toprağını korumak için canından geçen, bizlere hür bir yurt armağan etmek amacıyla gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimize duygularımızı ve minnettarlığımızı anlatan,"15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" konulu şiir yazılacaktır.

 

AMACI

 

§   Vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna kahramanca mücadele veren, vatan toprağımızı paha biçilmez kılan, bizlere hür bir yurt armağan etmek amacıyla gözünü kırpmadan canını feda eden, her karış toprağın diyetini kanıyla ve canıyla ödeyen, millet olarak var oluşumuzun, birlik ve beraberliğimizin, vatan sevgimizin ölümsüz kahramanları olan aziz şehitlerimizin, bu asil ve örnek davranışlarının gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak.

 

§   Ulusumuzun evlatlarını hedef almış olan teröristlere karşı canlarını feda eden Şehitlerimizin, aziz hatıralarının yaşatılmasını sağlamak.

 

 

 

 

 ŞARTNAME İÇİN TIKLAYINIZ


 BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

02-07-2021

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.