GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal’i Ebediyete İntikalinin 79. Yılında Saygı Ve Minnetle Anıyoruz.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ METE BAŞÖĞRETMEN GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79. YILI MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYINLADI.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal’i Ebediyete İntikalinin 79. Yılında Saygı Ve Minnetle Anıyoruz.

 

            Hiçbir zaman boyunduruk altına girmemiş, her zaman bağımsızlık ve özgürlük ateşinin ışığını yurdunun sancaklarında dalgalandırmış Türk Milleti, kuşku yoktur ki varoluş mücadelesini Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde şanlı ordumuz sayesinde kazanmıştır.

 

           Bir milletin varoluş hikayesini silah arkadaşları ile birlikte kazandığı zaferlerle tarih sayfalarına kazımış olan Gazi Mustafa Kemal, milletine olan inancını, liderliğini, vatan sevgisini ve ileri görüşlülüğünü tüm dünyaya göstermiş, Başöğretmen olarak yapmış olduğu eğitim inkılapları ile muasır medeniyet olma yolunda biz eğitimcilere daima öncülük etmiştir. O, kurtuluş meşalesini yüreklerindeki vatan ateşi ile tutuşturan Anadolu halkının gücünü arkasına alarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere miras olarak bırakmıştır.

 

        Bu mirasın koruyucuları olarak, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                              Cengiz METE 

                                                                                            Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü

 

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.