GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İl Millî Eğitim Müdürümüz Yasin TEPE bir mesaj yayımladılar.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İl Millî Eğitim Müdürümüz Yasin TEPE bir mesaj yayımladılar.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İl Millî Eğitim Müdürümüz Yasin Tepe bir mesaj yayımladılar:

Toprağın şüheda kanıyla sulanıp vatan olduğu, ateşe ve çeliğe imanlı sînelerin karşı durduğu, ölüme gülerek gidenlerin hesapları bozduğu, şanlı bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı yerdir Çanakkale.

  Peygamberin yiğitlerine kucak açtığı, körpe kuzuların kınalanıp yollandığı bayram yeridir Çanakkale.

   Sırtına bir milletin kaderini yükleyen Onbaşı Seyit'in, alayın en önünde  şehadete koşan Hüseyin Avni Bey'in, yarası kapanmadan er meydanına dönen Gazi Mehmet Çavuş'un, on ikisinde onbaşı olan Nezahat'in, Nusret komutanı Yüzbaşı Hakkı Bey'in ve  nice kahramanın adıdır Çanakkale.

  Yaralı düşmanını sırtında taşıyan Mehmet'in dünyaya insanlık dersi verdiği, canına kastedeni  koynunda uyutan şefkat  yeridir Çanakkale.

 Oğlunu bekleyen anaların, yarını gözleyen nişanlıların, atasını özleyen  evlatların tükenmeyen  umududur Çanakkale.

  Vatandır, bayraktır, imandır ve ebediyete uzanan  şerefli bir ruhtur Çanakkale.

  Bu kutlu zaferin 105.yılında  Anafartalar Kumandanı  Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere  vatan toprağını geçilmez yapan tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

                                                                                                                                Yasin Tepe
                                                                                                                         İl Millî Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.