GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100. YILDA 100 HAYIRSEVER KAMPANYASI İÇİN YENİ PROTOKOL

100. YILDA 100 HAYIRSEVER KAMPANYASI İÇİN YENİ PROTOKOL

100. Yılda 100 Hayırsever kampanyası kapsamında Valimiz Sayın Davut Gül ve İl Müdürümüz Yasin Tepe'nin katılımlarıyla Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği tarafından ilimize kazandırılacak olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için yeni okul protokolü imzalandı.

Valimiz Sayın Davut Gül, törende yaptığı konuşmada, "Bugün de Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ile protokol yapacağız. Öncelikle Ahmet Kaplan başkanımıza, GAİB başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Çok önemli bir protokol imzalıyoruz. Bizim eğitimle ilgili sıkıntılarımız var ama mesleki eğitimle ilgili sıkıntılarımız daha fazla. Özellikle son yıllarda yapılan meslek liseleri ile beraber öğrenci sayımız arttı. Bundan sonraki aşamada artan öğrenci sayılarının daha iyi yetiştirilmesi, iyi eğitilmesi ile ilgili bir meselemiz var. Tam bu noktada sektörün işin içerisine koymak, bizzat alanda ihtiyaç olan okullarımıza aktarılmasını sağlamak bu tür protokollerle olacak. Birliğimiz, aynı zamanda okulumuzun finansmanını karşılayarak eğitim öğretime katkı sunmuş oldular. Teşekkür ediyor, birliğimizin bu örnek davranışının yayılmasını arzuluyorum. Burada yetişecek öğrencilerimizin de hem kendileri için hem şehrimiz hem de ülkemiz için hayırlı işlere vesile olmalarını diliyorum" ifadelerini kullandı.

İl Müdürümüz Yasin Tepe, okulun Türkiye'deki dört proje okulundan bir tanesi olması sebebiyle özel bir okul olduğunu dile getirerek, "Bugün hayırseverimiz Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ile sanayinin yakınında bulunan Beykent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin protokolünü imzalayacağız. Bu okulumuz özel bir okul, bir proje okulu ve Türkiye'deki dört okuldan bir tanesi. Burada dış ticareti önceliğe alacağız. Halının altyapısı ile ilgili istihdam oluşturacağız." ifadelerini kullandı.

08-12-2020

Pancarlı Mahallesi Ketayün Büyükbeşe Sokak No 8 Şehitkamil / GAZİANTEP - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.