GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehrimize Verilen Gazilik Unvanının 97. Yılı Kutlu Olsun

Şehrimize Verilen Gazilik Unvanının 97. Yılı Kutlu Olsun

 

 

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, Şehrimize ‘Gazi’lik Unvanının Verilişinin 97. Yıl Dönümü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladılar.

      Türk milletinin var oluş mücadelesinde şehrimizin ortaya koymuş olduğu milli irade ve can siparene duruş vatanını, milletini, bayrağını seven yediden yetmişe her Türk vatandaşının gönlünde yer edinmiştir.

       Şehrimiz, on bir ay boyunca tüm yokluk ve sıkıntılara rağmen bu topraklar için ortaya koyduğu mücadele ile yurdumuzun her köşesinde vatan için mücadele eden milletimize örnek olmuştur. 6 bin 317 hemşehrimizin şehit düştüğü ama bir karış toprağın bile düşmana verilmediği bu şanlı direniş TBMM tarafından 8 Şubat 1921 tarihinde şehrimize verilen  ’Gazi’lik unvanı ile onurlandırılmıştır. Bizler atalarımızdan aldığımız bu onur ve güçle; milli birlik ve beraberliğimize, milli benliğimize, bayrağımıza, dinimize sahip çıkarak bizden sonraki nesillere daha güçlü bir ‘Türkiye’ bırakma yolunda ilerlemeliyiz.

         Bu duygu ve düşüncelerle; şehrimize Gazi´lik unvanının verilişinin 97. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, bu mücadelede canlarını bu topraklar için gözünü kırpmadan veren aziz şehitlerimizi, şu an sürmekte olan Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen vatan evlatlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Cengiz METE

                                                                                                                                                                                                                                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.