GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimize ´´Mesleki Eğitimde Beceri Testi Kursu´´ Verilmeye Başlandı.

Öğretmenlerimize ´´Mesleki Eğitimde Beceri Testi Kursu´´ Verilmeye Başlandı.

Öğretmenlerimize ´´Mesleki Eğitimde Beceri Testi Kursu´´ verilmeye başlandı.

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Sanayi Odası arasında yürütülmekte olan Gaziantep Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi kapsamında öğretmenlere yönelik 3 gün boyunca sürecek olan Mesleki Beceri Testleri kursu İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, Ankara Erkunt Mesleki eğitim Merkezi Müdürü Sayın Aydın TÜRKOĞLU, GSO Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf İYMEN ve kursiyer öğretmenlerimizin katılımıyla başladı.

31 Ağustos-02 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan Mesleki Beceri Testleri Kursunun (MEBET) açılışında bir konuşma gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE: ‘’ Gaziantep Sanayi Odası ve Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen bu çalışmanın başta şehrimiz olmak üzere, şehrimizdeki Mesleki Eğitime çok katkı sağlayacağını belirterek şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Memleket meselesi olarak gördüğümüz Mesleki Eğitim alanında gerçekleştirilen mevzuat ve sektörle iş birliği adımları iş gücü piyasasının ihtiyacı olan alanların, dalların okullarda açılması ile birlikte özellikle istihdam konusunda yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmak adına öğrencilerimizin bu alan ve dallara ilgi ve becerilerine göre yönlendirilmesi ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Bu eğitimlerle birlikte öğrencilerimizin ilgileri hangi yönde, becerileri hangi dala uygun, motorik becerileri, yetenekleri neye yatkın gibi sorulara cevap bularak bilimsel veriler ile öğrencilerimizi doğru yöne yönlendirmiş olacağız. O yüzden bugün itibari ile İlimizde başlayan Mesleki Eğitimde Beceri Testi Kursunu çok önemli buluyoruz. Bu işi bu kadar önemsememizin en büyük nedenlerinden biri Dünya ile rekabet etme adına ülkemizde ve şehrimizde donanımlı ve nitelikli bireyler yetiştirmek zorunda olduğumuzu bilmektir. Bu yüzden Mesleki Eğitim konusunda desteklerini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen Bakanlığımıza, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüze, Sanayi Odamıza, Ticaret Odamıza ve diğer bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler Gaziantep gibi dünyanın her yerine ihracat yapan bir sanayi şehrine sektörde mutlu olabilen öğrenciler yetiştirmek istiyoruz. İnşallah şehrimizde 3 gün boyunca sürecek olan bu eğitim nitelikli bir mesleki eğitim konusunda başlangıç olur.’’ dediler.

 

 

 

31-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-201831-08-2018

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.