GAZİANTEP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi ‘Bana AB’yi Anlat’ Yarışma Sonuçları

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi  ‘Bana AB’yi Anlat’ Yarışma Sonuçları

             Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının faydalanıcısı olduğu, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün 26 Aralık 2014 tarihinde uygulanmaya başlanan "Öğrenciler AB´yi Öğreniyor Projesi" kapsamında düzenlenen 7.8.9. sınıf öğrencilerine yönelik “Bana AB’yi Anlat” konulu 7.sınıf resim, 8.sınıf slogan ve 9.sınıf  kısa öykü yarışmalarının Gaziantep elemeleri yapıldı.

          “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmalarında yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünde kurulan komisyonlar tarafından değerlendirilmiştir. 50 öykü, 11 resim ve 19 sloganın değerlendirildiği yarışmalarda jürilerimiz büyük bir titizlikle çalışarak dereceye giren öğrencilerimizi belirlediler. İlimizdeki elemelerde birinci olan öğrencilerimizin eserleri 26 Mayıs´ta Ankara’da yapılacak olan Türkiye finaline katılacaktır. Gerek il elemelerinde gerekse Türkiye finalinde dereceye giren öğrencilere Bakanlık tarafından çeşitli ödüller verilecektir.

 Gaziantep ilinden Dereceye Giren Öğrencilerimiz

  7.Sınıf  Resim

1.     Mahmut FIRAT (Mavikent Ortaokulu)

2.     Şükran KAYA (Adnan Menderes Ortaokulu)

3.     Songül Hacer KÖKMEN (Adnan Menderes Ortaokulu)

 

 8.Sınıf Slogan

1.     Koray ZENGİN (Adnan Menderes Ortaokulu)

2.     Barış DAŞKIRAN (Pınarbaşı Ortaokulu)

3.     Sultanay KOYUNCU (Pınarbaşı Ortaokulu)

 

9.Sınıf Kısa Öykü

1.     Sezen Sena GEDİK ( Gaziantep Anadolu Lisesi )

2.     İrem Nur TEZE (Gaziantep Anadolu Lisesi )

 

3.     Elif Sıla ŞAHİNGÖZÜ ( Gaziantep Kolej Vakfı Özel Fen Lisesi)    

İncilipınar Mahallesi 3 Nolu Cadde Gaziantep Valiliği 3.Kat Şehitkamil/GAZİANTEP - 0342 231 10 58 - 0342 230 80 02 - 0342 231 33 90

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.